Obchody 100-lecia klubu

Rocznicę stulecia założenia klubu świętowano przede wszystkim na sportowo, organizując szereg zawodów i turniejów dla młodych adeptów sportu oraz dla bardziej doświadczonych zawodników. Zorganizowano turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, zawody strzeleckie w konkurencjach karabinów pneumatycznych i pistoletów bojowych oraz halowy turniej „Niepodległości” piłki nożnej – U11. Wszystkie imprezy objęto cyklem „Ze sportem mi do twarzy”, zorganizowanym z okazji obchodów 100-lecia klubu. Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Wszystkie imprezy odbyły się na obiektach sportowych WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.

12 października z inicjatywy zawodników, zarządu i sympatyków klubu zorganizowano spotkanie plenerowe pod nazwą „Piknik pokoleń”, który był częścią obchodów stulecia klubu WKS „Wawel” Kraków. W wydarzeniu obecni byli zawodnicy i kibice z różnych pokoleń i z sekcji klubu. W spotkaniu udział wzięli Barbara Ślizowska - gimnastyczka sportowa i brązowa medalistka na Igrzyskach Olimpijskich w Melbourne w 1956 oraz Edward Stawiarz, lekkoatleta, dwukrotny olimpijczyk i w przeszłości były prezes WKS „Wawel” Kraków. Obecni byli również zaproszeni goście z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Małopolskiej Rady Olimpijskiej i prezesi różnych klubów. Oprócz wspólnej zabawy, przekazywaniu wiedzy i licznych rozmów, zorganizowano także bieg na 100 metrów, biegi na orientacje i strzelanie do celu. Złożono także kwiaty pod tablicą pamiątkową Generała Bernarda Monda i Mieczysława Karusa.

Więcej o obchodach 100-lecia klubu można przeczytać na oficjalnej stronie klubu: http://wkswawel.pl/jubileusz-100-lecia/.

24 października 2019 roku w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława odprawiono mszę świętą w intencji klubu oraz wszystkich osób powiązanych z WKS „Wawel” Kraków.

Na bramie wjazdowej do siedziby powstał imponujący mural upamiętniający jubileusz setnej rocznicy powstania klubu. Mural przedstawia Zamek Wawelski na tle klubowych barw (biało-zielono-czerwonych). Autorami muralu są Agata, Sylwia i Iwo – trójka studentów z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy z pomocą grafiki odwzorowali Zamek na ogrodzeniu siedziby klubu.